2009. február 7., szombat

Ismerkedtél már a neten?

. 2009. február 7., szombat


Minden eddiginél több magyar flörtöl az interneten. Van, aki házastársra lel
Randizzunk a képernyőn!

– Maradiaknak való a hagyományos ismerkedés? Az internetezők fele vallja: szívesebben keres társat a hálón.
Ki hinné: egy friss kutatás során a megkérdezett 15 ezer magyar internethasználó fele vallotta azt, hogy szívesebben ismerkedik a képernyőn, mint élőben. Cs. Adrienne (30) az elsők közé tartozott, akik a képernyő előtt ülve találtak rá életük párjára.

– 2001 nyarán regisztráltam egy frissen indult társkereső honlapján, és levelezni kezdtem egy Bence nevű fiúval – idézte fel Adrienne.

– Mire kiderült, hogy nem is Bence, hanem Zoltán, már napi 40-50 levelet váltottunk. Egy hónappal később találkoztunk a Gellérthegyen, és mindketten pontosan azt kaptuk a találkozástól, amit vártunk. 2004-ben összeköltöztünk, két évre rá egybe is keltünk. Már a gyermeket tervezzük – lelkendezett sugárzó boldogsággal Adrienne. A fiatal nő ugyanakkor elismeri: ma már sokkal nehezebb dolga lehet annak, aki netes ismerkedésre adja a fejét.

– Sokan csak azért járnak társkereső oldalakra, hogy másokkal szórakozzanak – mondta.

Ezek a fiatalok... ...Esténként a számítógép előtt görnyednek. A beépített kamera segítségével képet küldenek magukról, írásban vagy mikrofon segítségével beszélgetnek
Fotó: Northfoto



Adrienne véleményét a Microsoft friss magyarországi közvélemény-kutatása is megerősíti. A 15 ezer válaszadó csaknem fele (47 százalék) csapta már a szelet egyszerre több partnernek is az interneten. A bizonytalanság azonban mégsem veszi el a kedvét az internetezőknek, hiszen számos előnye is van a netes ismerkedésnek. Így ugyanis több idejük jut mondanivalójuk átgondolására, és nyoma sem marad a kényszeredett hallgatásnak, ami a korai randikon állandó veszélyforrást jelent. 33 százalékuk vallott szerelmet a netes kiszemeltjének, sőt minden negyedik megkérdezett erotikus videobeszélgetésben is részt vett.

Erotikus fotókat tízből négy felhasználó küldözget magáról partnereinek. – Interneten a felek jobban ki tudják tárni a lelküket egymásnak, de nincsen se tét, se kudarcélmény – vélekedett Rusz Edit szexuálpszichológus.
Újmódi randi. Így ismerkednek, csevegnek egymással a mai fiatalok közül nagyon sokan. Zenéket, videókat küldözgetnek egymásnak, miközben társalognak
Fotó: Northfoto


– Több vasat tartanak a tűzben, ki sem kell mozdulniuk, csak „felsorakoztatják” partnereiket az interneten. Ebből azonban ritkán sül ki valóságos élethelyzet, egy idő után bele is lehet unni a dologba – mondta. Rusz Edit praxisának egyik legkülönösebb esete is az internetes társkereséshez fűződik.

– Amerikában, egy párkapcsolatban élő fiatal nő az interneten szerelembe esett egy magyar fiúval. Hazajött, randiztak, és az elegáns pasiról kiderült, hogy valójában nő. Az Amerikából hazatérő szerelmes hölgy azonban nem tudta leállítani az érzéseit, és leszbikus kapcsolatba keveredtek egymással.
Fiatalok a világhálón. Ábránkról leolvasható, melyik korosztály milyen mértékben használja a világhálót. Nem meglepetés, hogy a fiatalok vannak többségben, a különbség azonban mellbevágó: kétszer annyi kamasz internetezik, mint fiatal felnőtt, a hatvan év felettiek közül csak nagyon kevesen élvezhetik a világháló előnyeit.



Végül ez a kapcsolat kifulladt, de jól mutatja meg az internetes társkeresés veszélyeit. Még nagyobb sokk érte a brit Neil Brady (39) feleségét, Emmát (35), akinek egy internetes közösségi oldalon kellett megtudnia, hogy férje, Neil válni akar. – Kellemetlen volt olvasni Neil internetes barátnője, egy kanadai lány megjegyzését a férjem bejelentéséről. Azt írta: „Épp ideje volt már” – dühöngött Emma.


300 évet kaphat a csaló tini

Vigyázat! Vannak, akik csúnyán kihasználják a netes ismerkedés lehetőségeit! Magát lánynak kiadva 31 fiú osztálytársától csalt ki meztelen felvételeket egy wisconsini középiskolás az egyik internetes közösségi portálon. Anthony Stancl (18) a fotókat arra használta, hogy megzsarolja a gyanútlan fiatalokat, szexuális szolgáltatásokat kérve a hallgatásáért. Tettéért akár 300 évi börtönbüntetésre is ítélheti a bíróság.


Forrás: blikk.hu

0 megjegyzés:

:)) ;)) ;;) :D ;) :p :(( :) :( :X =(( :-o :-/ :-* :| 8-} :)] ~x( :-t b-( :-L x( =))

Megjegyzés küldése

 
Namablogkamu is proudly powered by Blogger.com | Template by o-om.com